Toto je seznam českých i anglických knížek a online zdrojů, které zmiňuju a doporučuju na mých školeních Design thinking, Lean Six Sigma, Time management a dalších.

Témata

Design thinking

Tohle jsou knížky, které doporučuju pro zájemce o hlubší proniknutí do tématu na svých školeních a workshopech Design thinking:

Sprint

 Velmi praktická knížka z dílny Googlu o tom, jak dělají design thinking workshopy v pěti dnech – Design sprinty. (Jake Knapp, John Zeratsky) K dispozici anglicky i česky.

Creative confidence

 Úžasná kniha o tom, jak si víc věřit v kreativních činnostech a jak přivést více kreativity do inovačních projektů. Dobře stravitelné. (Tom Kelley, zakladatel IDEO) K dispozici pouze anglicky.

Vydělávejte svými nápady (Value Proposition Design)

Metoda podobná design thinkingu pro řízení inovaci produktů a služeb. Velmi dobré! K dispozici anglicky i česky.

Design. Think. Make. Break. Repeat

Příručka obsahující celou řadu metod design thinkingu. Praktické, pokročilé! (Martin Tomitch) K dispozici pouze anglicky.

Designérem vlastního života

Jak aplikovat Design thinking na vlastní život. Skvělý průvodce, pokud ladíte, kam směřovat svůj život. (Bill Burnett) K dispozici anglicky i česky.

Inside the box

Jednoduchá metoda pro kreativní nápady z dílny mého klienta Johsnon&Johson (Drew boyd, Jacob Goldenberg). K dispozici pouze anglicky.

Zdroje zdarma na internetu

Mrkněte se také na mojí sekci zdrojů, návodů a materiálů k Design thinkingu zde na webu

Lean

Lean Six Sigma & Minitab

Zdaleka nejlepší knížka k tématu, velmi doporučuju všem se zájmem o Lean Six Sigma. K dospozici pouze anglicky, nejlépe lze objednat na německém Amazonu nebo u vydavatele.

Lean Six Sigma for dummies

Jednoduchá učebnice k tématu. Dobré pro pochopení celého konceptu. K dispozici pouze anglicky.

Six Sigma Workbook for dummies

Skvělé pro procvičování Six Sigma výpočtů a statistiky (až po Black belt). K dispozici pouze anglicky.

Cíl (The Goal)

Krátký román(!) napsaný jako materiál pro pochopení Lean Principů. K dispozici anglicky i česky.

Lean Startup

Lean startup je metodika, která se vyvinula z Lean managementu a je určená pro produktovou inovaci, je nejen pro startupy. Velmi doporučuji. K dispozici pouze anglicky.

2 Second Lean

Fascinující kniha o budování Lean kultury s mixem amerického a japonského přínosu. Přesvědčí je, že Lean je snadný a naučí vás nadchnout lidi pro inovaci. K dispozici zdarma ke stažení v angličtině.

Zdroje zdarma na Lean Six Sigma

Podívejte se na materiály a šablony pro Lean Six Sigma zde na mém webu.

Další zdroje na internetu v angličtině:

Inovace ve firmách

V práci nemusí být blázinec

Kniha o reálné firmě, kde nemají schůzky, KPIčka, přesčasi ani kanceláře. Inspirativní! (Jason Fried) K dispozici v angličtině i češtině.

Proměna (The Switch)

Úžasná kniha o tom, jak můžete jako jednotlivec bez formálních pravomocí udělat velké změny. Hezky se čte. (Dan+Chip Heath). K dispozici v angličtině, v češtině jako kniha či audiokniha.

Jak zaujmout hned napoprvé (Made to Stick )

Fascinující kniha o tom, jak komunikovat věci tak, aby lidé poslouchali a pamatovali si je. Absolutně doporučuju! (Dan+Chip Heath) K dispozici v angličtině, v češtině jenom jako audiokniha.

The Culture Map

Kniha plná příběhů, díky kterým pochopíte, jak a proč se chovají lidé z různých kultur v businessu. Skvělé, když pracujete s Američany, Němci, Japonci atd…(Erin Meyer) K dispozici pouze v angličtině.

Život 3.0 (Life 3.0)

Nejlepší kniha o umělé inteligenci, kterou jsem kdy četl. Začíná to krátkým provokativní povídkou a pokračuje predikcí, jaký bude náš život v budoucnosti díky AI. The best book on artificial inteligence I have read so far. It starts with a trought provoking fiction story and continues with explanation of how our life could be affected by AI. K dispozici v angličtině i češtině.

Podnikání

Ukaž, co děláš (Show Your Work)

Krátká, vtipná ale velmi praktická kniha o tom, jak dát světu vědět, na čem děláte. Hodně mě ovlivnila a naučila. (Austin Kleon). K dispozici v angličtině i češtině.

Startup za pakatel (100 dollar startup)

Praktická kniha, která mi pomohla nastartovat podnikání. Doporučuju všem budoucím podnikatelům! (Chris Buillebeau). K dispozici v angličtině i češtině.

Nikdy nejez sám (Never Eat Alone)

Úžasně praktická kniha o tom, jak budovat vztahy a prodávat bez prodeje. Doporučuju všem podnikatelům, freelancerům i obchodníkům. (Keith Ferrazzi) K dispozici v angličtině i češtině.

4hodinový pracovní týden

Knížka, kterou jsem přečetl a pak jsem dal výpověď a začal podnikat. Úžasná, i když místy trochu bláznivá. Inspriativní. (Tim Ferris). K dispozici v angličtině i češtině.

Na volné noze

Asi nejlepší kniha, která kdy vyšla o podnikání na volné noze. Pokud chcete začít, tohle je povinná četba! K dispozici v češtině i angličtině

Osobní rozvoj

Designérem vlastního života

Jak aplikovat Design thinking na vlastní život. Skvělý průvodce, pokud ladíte, kam směřovat svůj život. (Bill Burnett) K dispozici anglicky i česky.

Hluboká práce

Hodně dobrá kniha o tom, jak se soustředit, přemoci vyrušování a dotahovat věci v práci. (Cal Newport). K dispozici v angličtině i češtině.

The One Thing

Super kniha o prioritizaci, o které věřím, že je to nejdůležitější dovednost vůbec. (ary Keller). K dispozici v angličtině i češtině.

Mít vše hotovo (Getting Things Done)

Legendární kniha o systému řízení úkolů, priorit a života. (David Allen). K dispozici v angličtině i češtině.

Bdělost (Awareness)

Trochu z jiného soudku, ale velmi, velmi doporučuji: Sbírka krátkých příběhů o spiritualitě. Převrátila, jak se dívám na svůj život a odstranila obrovské množstí stresu. (Anthony de Mello) K dispozici v angličtině i češtině.

Creative confidence

 Úžasná kniha o tom, jak si víc věřit v kreativních činnostech a jak přivést více kreativity do inovačních projektů. Dobře stravitelné. (Tom Kelley, zakladatel IDEO) K dispozici pouze anglicky.