Můj bloggerský vzor – Wait but why

via Waitbutwhy.com

Miluju blog Wait But Why. Miluju způsob, jak jeho autor Tim Urban vtipně a trefně píše o důležitých tématech lidstva. A hltám každý článek. A protože tento týden napsal Tim po delší odmlce další příspěvek, rozhodl jsem se, že vám ho představím.

Tim Urban je zvláštní blogger. Vždy se na několik měsíců zavře a vybere si nějaké téma, které dokonale nastuduje, pochopí a pak vysvětlí pomocí vtipných metafor a typických tyčkových postaviček. Píše o tom, jak si dobře vybrat kariéru nebo životního partnera, proč se po smrti nechat zmrazit, co dělat, když vám lidé dluho neodpovídají na emaily, jak bude fungovat propojení mozku a počítače. Nebo třeba jednoduše vysvětluje proč prokrastinujeme, co nás čeká s umělou inteligencí nebo proč jsme paradoxně asi sami ve vesmíru.

Umělá inteligence

Vy, kdo mě znáte, víte, že to jsou přesně témata, která mě zajímají. Rád bych ale upozornil, že jeho články jsou většinou extrémně dlouhé, třeba na 3-4 hodiny čtení. Ale jsou tak poutavě napsané, že pokud chcete ještě dneska něco udělat, raději se na ně koukněte až o víkendu.

Lidský život dle waitbuwthy.comHow to pick a career

Náš příběh

Tento týden vyšel první ze série článků „The Story of Us“ – kde vysvětluje, jak se vyvinul člověk, co po nás chtějí geny, co dělají emoce a proč jsou všechny problémy světa jen soubojem našeho primitivního a rozvinutého mozku.

Jak fungují naše geny

Jak naše chování řídí primitivní a vyspělý mozek

Kdo máte raději video, podívejte se, jak Tim Urban na TEDu vysvětluje, proč prokrastinujeme.

Hrozně mě na Waitbutwhy.com inspiruje, jak články dokážou používat metafory a jednoduše rozložit složité problémy. To je věc, kterou vidím jako jádro své práce jako lektor a blogger a proto se v ní snažím celý život zlepšovat. A Wait But Why je super inspirace.

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Připojte se k diskuzi

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *