Proč stále na workshopech někdy používám fyzické nástěnky, lepíky, tužku a papír. Není to přežité?

Miluju Miro, je to skvělý nástroj pro inovační worksopy ve firmách! Rád ho používám i na živých akcích. Lidé si na přinesou počítače a přímo na virtuální nástěnce tvoří nové věci, brainstormují, pracují.

Takhle může vypadat výstup po dvoudenním online školení. Při workshopech je to podobné. Tam vám ale samozřejmě ukázkovou nástěnku nemůžu ukázat. Ani náznakem 🙂

Ve Škodovce jsme dokonce na workshopu zvládli používat Miro v 80 lidech v jedné místnosti.

Výhodou je zejména to, že výstup je digitální a dobře se s ním dále pracuje. Jdou zapojit i lidi připojení pouze online (i když to za mě není nikdy idální.)

Školení jsou ale jiná

Při školeních ale většinou nepotřebujeme s výstupy dále pracovat. O to víc je ale potřeba zapojit hlavu, přemýšlet o věcech a updatovat svůj způsob myšlení a způsob práce. A na to je papír skvělý. Lidé si rádi na jeden den od počítačů odpočinou.

Třeba kolegové z Embeditu tento měsíc:

Kromě svých Lean Six Sigma klientů stále školím také otevřené kurzy s PwC. Tam používáme na online kurzech Miro, resp. Miro Lite, na živých kurzech vždy tužku, papír a flipchart nebo tabuli:

Co vy? Používáte papírové nástěnky na prezenčních workshopech? Nebo raději digitální?

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *