Miluju čtení knížek. U čtení se odpočinu, inspiruju a něco se naučím. Čtu jak klasické papírové knihy, tak Kindle knížky i audioknihy, skvěle se mi to doplňuje. Celkově za poslední rok můžu doporučit tyto:

  • Digitální Minimalismus (Cal Newport – autor neméně dobré Hluboké práce) skvělý a hluboký pohled do toho, proč nás sociální sítě tak drtí
  • Awarness / Bdělost (Anthony di Mello) přečetl jsem na doporučení Tima Ferrise. Krátká knížka filozofických příběhů s buddhistickým nádechem od indického Jesuity mně hodně, hodně pozivně zasáhle. Po přečtení tohoto se snad nikdo nikdy už nemůže stresovat. Už se těším, až ji budu číst ještě jednou.
  • Naslouchač (Petra Stehlíková) nádherná česká fantasy, hrdinkou je mladá dívka ala Harry Potter narozená do fiktivního utlačovaného národa. Krásné, oba to s Evou žereme. Má to druhý díl a brzo vyjde i třetí.
  • Myšlení rychlé a pomalé (Daniel Kahneman) konečně jsem se k tomu dostal a je to mnohem zábavnější, než bych čekal. Je to dlouhá kniha a já jsem jí doposlouchal jako audioknihu i díky tomu, že jsem mám teď několik klientů mimo prahu (třeba ŠKODA AUTO), kam jezdím autem. Jsou tam neuvěřitelné příběhy o tom, jak často chybně uvažuje náš mozek. Věděli jste třeba, že lidé tvrzení častěji pokládají za důvěryhodné, když je ve verších? Super kniha, já jsem poslouchal na Audiotéka.com

Další knížky, které doporučuju dlouhodobě účastníkům svých kurzů mám na stránce www.jiribenedikt.com/books

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *