Dobré ráno všem,

ode dneška budu psát na blogu článek od pondělí od pátku. Zkusím to tak do konce června a když to půjde a bude se líbit, budu v tom pokračovat dále.

O čem budu psát?

O tom, co jsem psal doposud: Tipy na osobní i týmovou produktivitu, aplikace, zajímavé příběhy, které se mi staly nebo stanou v práci nebo mimo ní. Také chci ukázat něco ze zákulisí toho, co dělám. A taky chci přidat nějaká témata mimo práci, o tom zatím přemýšlím 🙂

Proč tak často?

Mám k tomu několik důvodů. Blog je pro mě cesta, kterou komunikuji co dělám, jak přemýšlím a na základě něho si mě lidé velmi často najímají do firem na školení nebo projekty na produktivitu, lean, digitální transformaci.

Blog mi také pomohl vypěstovat si speciální smysl “odchytávání” zajímavých věcí a myšlenek kolem mě, o kterých pak píšu nebo předávám dále na školení. Věřím, že čím častěji budu tento sval cvičit, tím lépe mi to půjde. Dát do kupy pět zajímavých témat a myšlenek bude těžké, ale ne nemožné.

A samozřejmě neposledním důvodem bude to, že si někteří z vás stěžujete, že píšu málo 🙂 Články budou kratší, svižnější a častější. Vyzkouším, jak to půjde a jak se vám to bude líbit a na konci června se rozhodnu, jestli zůstanu u denního nebo se vrátím k týdennímu blogování.

Kdo mě k tomu inspiroval?

Člověk, který mě hodně inspiruje, je Seth Godin. Je to guru podnikání a marketingu, který má neuvěřitelně zajímavé a inspirativní myšlenky, knížky a školení. Ten píše svůj denní blog už asi 13 let a říká, že to bylo jedno z pěti nejlepších rozhodnutí jeho kariéry.

Velkou inspiraci je pro mě také Austin Kleon a jeho knížka Ukaž co děláš (kterou mi doporučila má milovaná manželka 🙂 ), která inspiruje tvůrce právě k co nejčastějšímu sdílení toho co tvoří, o čem myslí a na čem dělají.

Jak blog sledovat?

  • Určitě budu rád, když si mě budete sledovat na Linkedin, tam se často pod čláky odehrávají zajímavé diskuze. Tam budu postovat vždy jednou dvakrát týdně ty nejzajímavější články.
  • Každodeně budu články dávat na svojů Facebookovou stránku www.facebook.com/jiribenediktcom , tak tam mě lajkněte.
  • Pokud máte raději Twitter, i tam budu na svém profilu každý den postovat odkazy na mé články.
  • Všechnyd blogy najdete jak pod tématickou rubrikou, tak pod rubrikou denní blog, které najdete v menu vlevo.
  • Denní email zatím neplánuji, ale zůstává fungovat můj čtvrteční emailové shrnutí, ke kterému se můžete přihlásit těsně pod tímto článkem.

Díky moc, těším se, bude to zajímavé. Určitě mi napište tipy, o čem mám psát, buď do komentářů nebo na jiri@jiribenedikt.com. A buďte prosím shovívaví na překlepy, nevím,  jak dobře zvládnu při denním psaní proofreading, když ho nezvládám ani při týdenním 🙂

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *