Určitě jste někdy zažili následující situace:

  • Viděli jste super program (třeba Photoshop), ale nechce se vám za něj platit. Jsou zde nějaké rozumné alternativy zdarma nebo open source?
  • U kamaráda jste viděli program, který funguje jen na Macu (třeba iMovie). Existuje něco podobného i pro Windows?
  • Mám skvělý program (třeba Xmind), ale nemůžu v práci nic nainstalovat. Neexistuje varianta v cloudu nebo portable?
  • Mám dobrou apku na mobil, (třeba Spendee)

Přesně na toto je skvělá moje oblíbená stránka www.alternativeto.net – stačí zadat jméno jakékoli aplikace nebo webu a ono vám to vyplivne všechny alternativní aplikace. Tady příklad pro alternativy skvělé aplikace pro myšlenkové mapy Xmind:

U ikonky programu vlevo vidíte počet lajků. Podle toho poznáte, jak je populární u komunity uživatelů tohoto srovnávacího serveru. Například zmíněný xmind má 315 lajků, ale alternativní Draw.IO má zářezů 515, je tedy oblíbenější, navíc zdarma a online v cloudu. A to stojí za vyzkoušení! (Po bližším prozkoumání jsem zjistil, že Draw.IO je už hodně “ajťácké” – ne všechny alternativy se hodí, ale berte to jako inspiraci. Třeba Freemind je jednodušší a super alternativa k Xmind)

Filtry

Výsledky můžete filtrovat podle platformy (Windows, Mac, Linux, iOS, Android, další) a podle licence (Placené, Freemium, Zdarma, Open Source … )

Portable aplikace

Pokud máte firemní počítač s omezenýma právama, máte dvě možnosti. Tou lepší je asi hledat aplikaci, která běží v cloudu. Tou druhou je pak hledat tzv. “portable” aplikace. To jsou aplikace, které se nemusí instalovat a fungují tak (většinou) i na firemních počítačích bez admin hesla. Filtr pro Portable aplikace najdete vpravo:

Tohle je fakt super. Nebo ne? Budu rád za vaše tipy na alternativní aplikace, které jste našli, nebo servery podobné tomuto.

 

Líbilo?

Pokud napíšu nový článek, pošlu o tom zprávu mé skupince věrných vždy ve čvrtek ráno. Připojte se:

Linkedin  Sledujte mě na Linkedinu

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *