Hello!
Thank you for your message. I am out of the office from June, 10th till 13th with limited access to my email

Thank you for your email. I will be out of the office from 10/06 to 26/06 and will have limited access to email.

Thank you for your email.  I am currently out of the office with limited access to email.

Stejně jako vy jsem toto léto dostal celou řadu automatických odpovědí na dovolené. Až letos jsem si uvědomil, že jsme si za to léta nevšimli, že to, co si posíláme, je vlastně holý nesmysl.

Limited access to email?

Kdo z nás má během dovolené opravdu /limited access to email/? Většina jezdí na dovonou EU s daty zdarma a firemní email je vzdálený na jedno ťuknutí prstem. Možná jede někdo na trek do Himalájů nebo na Kubu, kde není moc internet, ale většina z nás má na dovolené stejně snadný přístup k firemnímu mailu jako kdykoli jindy.

Ani si neuvědomujeme, že “omezený přístup k emailu” je taková obecně akceptovatelná lež. Ale samozřejmě chápu, proč si to lidi takto nastavují, také si rád dávám ve volných dnech poštovní pauzu. Nešlo by ale psát si upřímnější zprávy?

Co třeba

“Díky za vaší zprávu. Jsem na dovolené, odpočívám a neotvírám pracovní email. Pokud to nevydrží do doby, než přijedu kontaktujte toho a toho, nebo mi napište SMS.”

Pojďme být k sobě upřímní, aspoň v “out of office” zprávách.

Photo by bruce mars from Pexels

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Připojte se k diskuzi

4 komentáře

 1. Ahoj … nevidím to úplně stejně. Já tenhle typ automatické odpovědi používám v situaci, kdy jsem pracovně mimo kancelář a nevím jestli budu čas + připojení během cesty, abych se podíval na maily … případně odpověděl.
  Někdy se stane, že to vyjde a projdu si jej + odpovím, někdy ne 🙂

  1. Ahoj…souhlasím, už jsem trochu změnil názor na problematiku na základě komentářů…takže limited access už je za mě v pohodě 🙂

 2. Zdravím. Dovolím si trochu nesúhlasiť. Pre mňa “omezený přístup k emailu” k znamená predovšetkým to, že e-mail ako taký si síce prečítam, ale ak mi tam niekto naposiela 15MB word a excel príloh, tak budem mať problém tieto prílohy na mobile otvoriť a určite ich tam nebudem pripomienkovať / editovať. Čiže inak povedané, budem reagovať iba v prípade, ak mi jednoznačne napíšete do textu e-mailu jednoduchú otázku typu „áno/nie“, respektíve ak je to naozaj súrne. Ale inak vďaka, Vaše články sú super!

  1. Dobrý den,
   díky moc za zprávu, to je opravdu věcný komentář! Souhlasím s vámi, to co píšete dává smysl, už jsem to trochu lépe pochopil, co „limited access“ znamená a nebude mě to tolik příště štvát.

   díky a pěkný den! J.B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *