Tato šablona „Plán či harmonogram akce“ je jeden z nástrojů který používám na svých firemních školeních MS Excel. Podívejte se i na další materiály k Excelu zdarma, které na této stránce sdílím.

Stáhněte si šablonu pro harmonogram akce, konference, prezentace či školení v Excelu:

V šabloně si můžete jednoduše nastavit začátek akce, jednotlivé části s trváním v minutách a Excel vám automaticky dopočítá začátky a konce každé části. Kdykoli si pak můžete časový harmonogram upravovat a vše se hned přepočítá.

Práce s časem s Excelu není příliš složitá. Každé datum je v nitru Excelu uloženo jako počet dní od 1.1.1900. Data tak jdou jednoduše sčítat a odečítat.

Všechny časy v Excelu jsou pak opět uloženy ve dnech. Například 12:00 je uvnitř uloženo jako 0,5 (od půlnoci uplynulo půl dne). Pokud pak dva časy od sebe odečtu, dostanu jejich rozdíl ve dnech. (Např. když odečtu 18:00 – 6:00, dostanuo opět 0,5 – což je půl dne, neboli 12 hodin). Čas ve dnech pak lze přepočítat na hodiny násobením 24 nebo na minuty násobením 1440 (počet minut za den).

Získejte přístup k dalším materiálům

Přihlašte se a získáte přístup k Excelovým videím, příkladům, tajnými tipům a trikům a materiálům, podobným jako je tento Excel plán. Každý týden obdržíte jednu novou věc zdarma:

Uvažujete o školení u vás ve firmě?

Napište mi nebo zavolejte. Rád s vámi detailně projdu osnovu školení, zodpovím vaše otázky. Na základě toho vám pak pošlu dostupné termíny a nabídku na míru.

Věřím, že tohle školení se vám zaplatí, že na něj lidé budou vzpomínat a že nastartuje skutečnou změnu směrem k inovaci.

jiri@jiribenedikt.com
+420 777 253 754

Připojte se k diskuzi

1 komentář

  1. Dobrý den, nedávno jsem potřebovala sečíst minuty a sekundy nejdřív jsem si myslela,že nebude problém, že nějakou funkci najdu, ale nepodařilo se to. Měla jsem to ve tvaru 12.15 nebo i 12:15 definovaný jako čas. Prosím napovězte. Musím si udělat čas a prozkoumat, co jste poslal.
    Předem dík Iva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *