Asociálně

Již třetí rok po sobě se chystám na celý červenec vypnout sociální sítě. Chystám se také nečíst zprávy ani články různě na webu. Rád bych „konzumoval“ knížky a hlavně svět kolem sebe.

Sociální sítě pro mě mají několik funkcí. Jedna z nich je rychlé oddechnutí při krátké pauze v práci, zejména, když jsem unavený. Vím, že to není dobrý návyk. Mysl to nejen neosvěžuje, ale ještě víc vyčerpává. Ale stejně to dělám. No a protože v červenec je pro mě měsícem volna, dovolených a oddychu po „školním roku“ ve firmách, není třeba tolik odfrkávat a socky mi vůbec nechybí. Naopak, dovolenou, lesy, hory, pivo, grilování a svou Evu a Aničku si užiju v HD. Loni i předloni to bylo boží a udělám to i letos. Nechávám si jen aplikaci Facebook Messenger, to je spíše komunikátor.

Letos se chystám vydržet co nejdéle i bez zpráv a článků. To je hodně těžké, opět je to pro mě silný návyk. Určitě je důležité mít přehled o tom, co se děje ve světě, ale neustálé kontrolování zpráv je spíš zlozvyk, další „odfrknutí“ z reálného světa. Navíc se málokdy po čtení zpráv vracím zpět do reality s dobrou náladou. Odepřít si čtení zprávu bude pro mě obzvláště těžké, takže i dva týdny budou úspěch.

S půstem přichází hlad. Jsem zvyklý neustále se krmit novými informacemi. Věřím, že díky tomuto se dostanu více ke knížkám. Už mám na stole připravené zajímavé kousky, když to dobře dopadne, poreferuji 🙂 A hlavně se těším na tu spoustu času navíc!

Co čtu

Co už teď můžu doporučit, je nový román J.K.Rowlingové, Ickabog. Autorka ho zdarma publikuje kapitolu po kapitole na webu a zatím je to boží. Není to úplně na úrovni Harryho Pottera, ale hodně dobrý.

Podcast

Kromě odpočívání a výletů a v menší míře i práci pro klienty se chystám pracovat na nové sérii mého podcastu. Tak ho ještě nemažte ze svých přijímačů 🙂 A také si předpřipravím nějaké články na a nové věci na blog, tak se těšte na další moudra 🙂

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Připojte se k diskuzi

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *