V listopadu jsem měl přednášku na konferenci pro publikum mladých zaměstnanců velkých firem. Zeptal jsem se jich, kdo by byl ochoten pracovat pro firmu zcela virtuálně, třeba firmu z USA, kdy by viděli své kolegy jen dvakrát za rok.

Ruku zvedla třetina.

Myslím, že po téhle krizi bude všechno jinak.

Nevím jak to máte vy, ale tento týden si říkám, jak je skvělé vyřizovat operativní pracovní schůzky formou videokonference. Je super se potkávat, ale na operativu opravdu stačí hovor.

Co jsem ale vypozoroval je, že velký rozdíl dělá video. Zapnout webkameru se zdá jako možná nedůležité, ale jestli to neděláte, zkuste to. Náš „software“ je naučený koukat do tváře, číst emoce, gesta .. s videem je to úplně jiný zážitek.

Nedávno jsem o tomto tématu distribuované práce natočil také díl svého podcastu:

Chtěl jsem napsat, abyste si ho pustili cestou do práce. Ehm, síla zvyku. Pusťte si ho kdy chcete, třeba při obědové pauze. A dejte mi vědět do komentářů, jestli byste takto z obýváku, coworkingu nebo kavárny chtěli pracovat dlouhodobě.

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Připojte se k diskuzi

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *