Na podzim mi přistálo na stole pár věcí pro zvýšení produktivity. Jak obstály v mém testu? Můžete s nimi pracovat chytřeji?

Sluchátka Apple Airpods se Siri

Dlouho jsem si myslel, že tyto sluchátka jsou bizarní věc bez užitku. Pak se něco zlomilo, rozhodl jsem se je vyzkoušet a nyní si nedokážu představit život bez nich, zejména pohyb po městě. Recenzí na uživatelskou přívětivost, zvukovou kvalitu je na internetu dost. Svou zkušenost bych shrnul do jednoho slova: Skvělé! Co je na nich zajímavé je to, že můžete ťuknutím na sluchátko aktivovat digitální hlasovou asistentku Siri. Protože právě na téma digitálních asistentů mluvím tento měsíc na konferenci Digital Futurerozhodl jsem se otestovat, jaké je používání Siri přímo za provozu, ve městě, v MHD, mezi lidmi. Je to dost zvláštní pocit, jít po ulici a mluvit (zatím pořád anglicky) na digitální asistentku. Ale říkám si, že před 20 lety bylo stejně divné jít po ulici a telefonovat. Někdo s tím začít musí. Věřím, že za pár let se digitální asistentky naučí česky a hovory s nimi v tramvaji budou stejně běžné a obvyklé jako telefonování. Více poznatků o používání Siri v praxi sem dám určitě v brzkém budoucnu.

Amazon Alexa – Echo Dot

Digitální asistenti mají kromě mobilů i místo v centru chytré domácnosti. Tento chytrý „puk“ od Amazonu dokáže pouštět hudbu, zařizovat věci v kalendáři, pouštět chytrá zařízení v domácnosti. Zkoušíme ho s Evou doma už pár měsíců a musím říct, že rozumí fakt skvěle, i při zapnuté hudbě a dokáže hlavně perfektně odpovědět. Bohužel, Amazon toho o mě moc neví, takže není tak praktický jako pomocník v mobilu od Applu, ale zase má na druhou stranu vlastní obchod s aplikacemi, kam si můžete do Alexy dávat nové funkce.

Brzy začneme testovat i Google Home mini, odpověď Googlu na Echo. Ten by měl do pár měsíců umět i česky.  Oba domácí asistenti stojí kolem 50 EUR a do ČR se oficiálně nedodávají. Můžete je však koupit třeba s přirážkou na Alze (Echo dot a Google Home mini). Nebo v obchodech např. v Německu, UK nebo USA.

Madmonq – Doplňky stravy pro elitní počítačové hráče

Když nejsem u klienta, hodně času strávím u počítače např. výrobou prezentací nebo psaní tohoto blogu, tak jsem si říkal, že by stálo za to vyzkoušet nějaký doplněk stravy. Dostal jsem na testování Madmonq, což je první doplněk stravy pro elitní počítačové hráče. Má vám na 3 hodiny dodat energii, zlepšit reflexy, zrak, preciznost, přemýšlení a tak. Musím tedy říct, že je to síla. Funguje to, má to nakopávací účinek, který jsem ještě asi nezažil. Fakt síla. Je to spíš asi na občasný rychlý výkon, nedokážu si představit dlouhodobé užívání..ale stojí za zkoušku.

Tento blog ve formě videa

Video je král budoucnosti, říkám si. Po 19 letech blogování si říkám, že by bylo super zkusit další médium. A tak jsem můj nejčtenější článek Jak přežít v korpraci? Balancujte na hraně vyhození předělal do krátkého videa na youtube. Co tomu říkáte?

To byl aktuální stav pod pokličkou mého experimentování, když zrovna neškolím nebo nepomáhám s projekty u klienta. Je něco zajímavého, na co jste narazili vy, Dejte vědět do komentářů!

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *