Honza Březina na konferenci Digital future řekl zajímavou věc. Jeden z nejčastějších způsobů plýtvání časem je tato věta:

“Teď nejsem u počítače, pošlu ti to, až budu”

Nejen, že musíte soubor znovu poslat, až si sednete k počítači, ale zároveň si musíte celou dobu pamatovat, co jste slíbili. Žrout času a pozornosti.

Jak z toho vidí Honza cestu ven?

“Všechno v cloudu!”

Já nemůžu než souhlasit.

Pokud jste ve firmě:

Je možné, že máte nějaké cloudové úložiště jako Drobpox, Google Drive, Sharepoint nebo další. Dejte si tu chvíli času a naučte se s ním pracovat na mobilu tak, abyste všechno různé posílání a ukládání dokázali vyřešit na mobilu.

Pokud to štěstí nemáte a do firemních dat se přes mobil nedostanete, udělejte to aspoň se svými soukromými dokumenty. Vyřešíte tak navíc zálohování, které určitě beztak flákáte 😉

Pokud jste na volné noze nebo vedete firmu:

Sdílené úložiště zaveďte. Je to složitý proces, se kterým teď procházím s jedním klientem. Základem není jen dobře zvolené technické řešení, ale i dobře to lidi naučit a hlavně netolerovat ukládání společných dokumentů mimo sdílené složky. Jednak tím riskujete ztrátu dat (menší firmy často nevyužívají šifrované disky), a navíc tito lidé mohou mít tendenci budovat si pozice “shraňovače informací”, kteří budou věci posílat jen na požádání. A to není dobře.

 

 

 

 

 

 

 

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *