Před dvěma lety jsem vedl startup, ale ta práce mě nenaplňovala, vyčerpávala, byl jsem na pokraji vyhoření. Naštěstí jsem měl nějaké boční projekty.  Abych se nezbláznil, udělal jsem věc, kterou zpětně hodnotím jako jednu z nejprospěšnějších. A která mi pomohla rozvinout ty boční projekty na hlavní.

Abych se “odstínil” od negativních myšlenek spojené s mou prací ve startupu, rozhodl jsem se chodit do krásného coworkingového centra se zahradou (K10 v praze)

Udělal jsem 2 věci:

  • Dovolil jsem si na novém místě pouze koncepční, rozvojové aktivity mého bočního projektu, které mě bavily a posouvali můj malý business kupředu
  • Zaplatil jsem si členství na 40 hodin měsíčně, takže mi bylo líto tam nechodit.

Díky tomu jsem tam chodil rád a často a vytvořil jem skvělé věci, které mi umožnily ze startupu odejít a dělat to na plný úvazek.

Pokud třeba pracujete ve firmě a chcete u toho rozjet nějaký projekt který milujete, najděte si takové pracovní místo, kam na vás nedosáhne stres ani emaily z běžné práce. Místo, kde neděláte nic jiného. Pomůže vám to zvládnout skvělé věci.

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *