🛑 Pokud začnete mluvit o penězích, skončili jste.

Pokud chcete motivovat všechny zaměstnance firmy k tomu, aby hledali způsoby, jak dělat věci lépe, chytřeji, jednodušeji, finanční cíle jsou k ničemu.

Představte si, že by např. ve skladu Amazonu předstoupil team leader před své lidi mající na starosti balení balíků a řekl jim:

„Musíme najít cesty, jak pracovat chytřeji. Potřebujeme totiž snížit náklady. Cílem je zvýšení zisku. Náš majitel Jeff Bezos totiž už není nejbohatší na světě a ty lety do vesmíru ho něco stojí. Tak co, pomůžete nám a budete s námi hledat zlepšování?“

Je to absurdní příklad, ale ne nepodobný tomu, co říkají lídři svým lidem v malých i velkých firmách.

Běžné zaměstnance nijak nemotivují cíle jako

– zvýšení zisku

– růst firmy

– snížení nákladů

přes finanční ukazatele Lean kulturu napříč firmou nevybudujete.

Povím vám příběh o řediteli jedné nadnárodní firmy, který nato šel neutěřitelně neotřelým způsobem.

Nejdřív si mysleli, že se zbláznil.

Poté, co za své působení zpětinásobil obrat firmy, lidé začali zjišťovat, jak to udělal. 🤔

🍿 To, jak to dokázal, se dozvíte právě ve videu níže.

🎧 Můžete si poslechnout také jako epizodu mého podcastu Další Kroky:

Dnes vyšel další díl mého podcastu Další kroky, ve kterém vyprávím vlastní i přečtené příběhy ze života i z práce o zajímavých věcech.

Jak poslouchat

Podcast můžete poslouchat zdarma ideálně přes Spotify, ale klidně přes Apple či Google Podcasty. Můžete poslouchat také na webu www.dalsikroky.cz

Pokud chcete dostávat upozornění na nové díly, můžete jít na JiriBenedikt.com/novinky a já vám každý čtvrtek pošlu co je nového jak v podcastu tak na mém blogu. Budu taky rád, když podcast budete sdílet a doporučíte ho lidem, které by mohl zajímat. Pokud mi chcete cokoli vzkázat, okomentovat to, co říkám, nesouhlasit, nebo přidat vlastní zkušenost, napište mi email na adresu jiri@jiribenedikt.com, všechny emaily čtu a na všechny odpovídám.

O podcastu

Jak v práci dělat více zajímavých, smysluplných věcí a méně těch otravných? Příběhy a myšlenky o tom, jak získat kontrolu nad svou prací a čas i energii něco změnit. Jak se dostat k zajímavé práci? Jak se nezbláznit z meetingů? Kolik hodin pracovat? Jak zlepšit komunikaci? Jak přestat věci odkládat? To jsou palčivé otázky, na které každý hledá odpověď. Podcastem vás provází Jiří Benedikt, trenér, který pomáhá lidem ve firmě tvořit a růst v digitální době

Sledujte další moji tvorbu

Můj český Youtube kanál
Můj anglický Youtube kanál
Propojme se na Linkedin
Sledujte můj blog na téma chytrá práce

Knihy, které doporučuju

Toto je seznam českých i anglických knížek a online zdrojů, které zmiňuju a doporučuju na mých školeních Design thinking, Lean Six Sigma, Time management a dalších.

www.jiribenedikt.com/knihy

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *