Tehnle článek odkazuje na taháky pro lepší texty. Můžete také kouknout na moje taháky k Excelu nebo k prezentačním dovednostem.

Někdy je porod rychlý, někdy naopak velmi komplikovaný. Jindy se vůbec nedaří počít. Moc tomu neporučíte. A podobně je to s tímto blogem a tvůrčím procesem obecně. No a zrovna dnes se úplně nedaří „nastartovat“ mozek na psaní. Protože chci ale dodržet závazek dát vám zde na blogu každé úterý něco hodnotného, rád bych vám dnes dal pár drobností, které vám pomohou v práci.

Typografický Tahák

bm_typography_mockup3-900

Píšou se uvozovky před nebo za závorkou? Co pomlčka a spojovník? A jaký je rozdíl mezi 10% a 10 %? Také se s tím trápíte? Studio Beneš & Michl vyrobilo tento krásný dvoustránkový tahák pro správnou typografii v Češtině.

365 Copy triků

chrome_2016-11-22_16-07-13

Každý z nás dnes píše reklamní texty, neboli copy. Nejsou to jen články nebo obsahy webů, každý e-mail klientovi je reklamní text. Míša Mužíková vás v 365 copy tricích provede tím, jak psát jednoduše, elegantně, neotřele a k věci.

„Stress je sviňa“

snimek-obrazovky-2015-09-30-v-16-35-24-461x615

Ebook od mé koučky, Janky Chudlíkové. Rychlý, neotřelý, praktický. To aby vás to psaní nestresovalo 🙂 Mrkněte na to.

 

To je pro dnešek vše. Věřím, že se vám materiály výše hodí. Znáte ještě nějaké podobné užitečné věci v češtině? Dejte vědět v komentářích níže.

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *