Rád bych vám řekl pár věcí, na čem dělám a kam směřuju své podnikání i radosti soukromého života v roce 2018:

2 měsíce prázdnin

V červenci a srpnu nebudu přijímat žádné klientské zakázky. Budu odpočívat, přemýšlet, bavit se a sbírat inspiraci a energii. Mám pro to 3 důvody:

  1. Moje práce je hodně sezónní, na podzim a na jaře je toho tolik, že pracuji až na pokraj vyčerpání a na rozvojové aktivity není tolik čas. Nechci vyhořet, proto dlouhá pauza v létě
  2. Neměl jsem 2 měsíce volna od svých cca 17 let. Na výšce jsem v létě pracoval. Moje kariérní přestupy byly bez volných dní mezi. Myslím, že si zasloužím si dát zase prázdniny
  3. a třetím důvodem je, že čekáme

Miminko

To je jedna z věcí, na které jsme dělali v roce 2017 a povedlo se. Opravdu se těším, bude to obrovská změna v životě. Mám z toho respekt, ale má milovaná manželka to zatím zvládá skvěle a věřím, že zvládne i v červenci, kdy se naše dcera narodí. Nevíme, kdy to bude, ale nesmí to být 4.7, protože to jdu na koncert Rolling Stones 🙂

Píšu denní blog

Jak čtete, rozhodl jsem se blogovat každý den od pondělí až do pátku. Zatím to mám jako test, ale po 2 týdnech to zatím dávám 🙂 Nejlepší je mě sledovat na Facebooku – www.facebook.com/jiribenediktcom

Pracuji s Lékaři bez Hranic

Jsou to strašně milí lidé a dělají strašně skvělou věc, a jsem rád, že je mohu podpořit tím, co umím. Na září máme naplánované školené Design Thinkingu, které by jim mohlo pomoci vybrat více peněz od dárců. A díky tomu umře méně lidí v zemích, kde mají mise. Není to skvělé?

Pracuji na projektech Digitální transformace u 2 klientů

Mám 2 klienty, kterým dlouhodobě pomáhám s projekty digitální transformace – design thinking, lean procesy, zavádění různých digitálních nástrojů, řízení podle dat…zkrátka to, co umím a dělám.

Jsou to firmy se stamiliony až miliardou obratu a skvělá věc na tom je, že dělám přímo pro vizionářské vlastníky. Nemusíme tedy řešit, co navrhované změně řekne management nebo centrála někde v zahraničí.

Školím Lean Six Sigma

Lean Six Sigma školím pod hlavičkou PwC. Lean Six Sigma je “kuchařka”, jak udělat jednoduché, efektivní, zkrátka lean procesy. Je to velký trend, který jde ruku v ruce s digitalizací. Děláme i certifikace Yellow Belt, Green Belt a Black Belt.

Školím Design Thinking

Toto mě neskutečně baví. Školím Design thinking v různých firmách, většinou také jako součást jejich programu digitální transformace. Ukazuji jim, že inovace není o talentu, ale dá se naučit a provést stejně jako jiné projekty. Designujeme tedy zákaznickou zkušenost, lidi to baví a otvírá jim to oči.

Školím digitální dovednosti a time management

Největší nástroj produktivity ve firmách? Excel! Stále na nich běží spoustu procesů a stále dokážeme zjednodušením práce s ním ušetřit neuvěřitelné množství práce. Excel školím hlavě v centrech sdílených služeb / shared service centrech, které z ČR dělají různé procesy pro svou centrálu pro celý svět.

Time management a další digitální dovednosti s tím jdou ruku v ruce.

 

Běhám

Celý rok jsem se připravoval na maraton v týmu s Milošem Škorpilem. Bylo to skvělé, konečně jsem se naučil, jak profesionálně trénovat, pracovat s tepem, zlepšovat se. Maraton jsem kvůli zraněnému kolenu spíše dokulhal, ale je to tam. Žádná sláva, ale i tak jsem rád, že jsem do toho šel.

Lezu

Ano, stále lezu, i když letos se na big wally a ferraty dostanu asi méně kvůli radnostným povinostem s miminkem. Ale big wally jsou obrovská výzva. Masivy stovky metrů vysoké, které lezete celý den, to je sen. A stále vzhlížím, že jednou snad ten El Capitan…

Hraju si

Rád objevuju různé technické gagety a vychytávky, hraju si s Arduinem, zkouším do toho zapojovat různé senzory, displeje a blikátka z Aliexpresu. Teď jsem navíc přibral Raspberry Pi.

Toto je takový můj projekt, který nemá žádné deadliny, žádný cíl. Nestavím nic užitečného, jen si hraju s elektronikou a je to neskutečný relax, zvlášť když je venku ošklivě.

 

Čtu

Letos jsem přečetl trochu méně knížek, protože hodně místo toho poslouchám podcasty, ale o tom příště.

 

Letos jsem mimo jiné přečetl:

  • Homo Deus – pokračování knížky Sapiens, strašně zajímavé úvahy o tom, kdo je člověk, jak se vyvíjela společnost a myšlení na tomto světě a kam to spěje.
  • The Subtle Art of Not giving a Fuck – zajímavý název, ale knížka spíše nudná, hodně otřelých myšlenek. Tu a tam nějaká dobrá
  • Inside the box – Super knížka o inovacích, kterou mi doporučil Honza Gemrich z Foccus Design. Je to o tom, jak systematicky přistupovat k inovaci a další knížka, která vás přesvědčí, že inovace není magie, ale dá se naučit

 

A odpočívám, chodím na procházky, scházím se s rodinou i s přáteli, fotím a snažím se užít si každý den. I třeba psaním blogu, takže díky, že to čtete 🙂

 

 

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Připojte se k diskuzi

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *