Toto je můj pravidelně aktualizovaný seznam po vzoru skvělého Dereka Siverse. Rád bych vám ukázal, co je nového v práci, a jak žiju i mimo ní.

(Mimochodem můžete si také přečíst, na čem jsem dělal v roce 2017, 2018, a 2019)


S klienty přecházíme na virtuální školení

Nedávno jsem dodělal velký projekt digitálních dovedností pro Roche. Moji největší klienti zůstávají ŠKODA AUTO a PwC, nově budu pracovat také pro IKEA, kde budeme dělat na inovačních projektech v interní logistice. Vypadá to, že velká část podzimního programu bude v podobě online. Mám odškoleno už z jara dost online workshopů, piluju to a daří se mi lidem dávat stejně či více hodnoty, jako na živých workshopech. Jsem ale rád, že i v této formě se to uživatelům líbí.

Těším se také na školení Time management pro Lékaře bez hranic, pro které pracuji už několik let příležitostně pro bono.


Dal jsem na web hodně věcí ke stažení k Design thinkingu

všechno najdete na adrese jiribenedikt.com/design-thinking-online


Anglické video kurzy Excelu jsou live

Moje videokurzy na Skillshare.com

Kromě online živých firemních školení a webinářů jsem nedávno publikoval angličtině na Skillshare.com, Udemy.com a CPDFormula.com. S publikováním a promováním je práce na kostele, ale zatím mě to baví.


Třetí série mého podcastu Další kroky je venku

Přes léto jsem natočil 6 dílů třetí série podcastu na každý na jedno téma, postupně tedy nejprve adaptabilita, time management, kreativita a nakonec změna. Právě nyní postupně vychází na Dalsikroky.cz na Spotify a na všech dalších podcastových platformách.


Sepsal jsem oblíbené knížky a objevil Kindle pro Mac

Na adrese jiribenedikt.com/knihy najdete všechny mé oblíbené knihy k tématům které školím – Lean, Design thinking, inovace ve firmách a podnikání.

Taky jsem začal používat Kindle pro Mac – nečtu na něj knížky, ale vidím tam všechny moje pasáže, co jsem si zvýraznil, když jsem knížky četl na kindlu a můžu se taky vracet k různým odborným knížkám, což je super na přípravu školení.


Přecházím z Trella na Workflowy

Tenhle nástroj je tu pár let, ale já jsem ho objevil až teď. Je perfektní pro můj styl práce. Společně s archivem v Evernotu se stává mým hlavním externím mozkem na veškeré úkoly, plánování, rozvoj sebe i firmy a přemýšlení. Je to takový nekonečný odrážkový list. Vpravo je ukázka, jak to vypadá.

Takhle to nějak vypadá aplikace Workflowy.com

Zkoumám taky Notion, je to boží nástroj, ale pro moje potřeby si mě zatím nezískal.


2 000 lidí dostává Excelové tipy, 100 lidí pak novinky z blogu

Jestli se chcete přidat, tak týdenní dávku tipů a triků na Excel můžete začít odebírat na jiribenedikt.com/tipy a nové články na webu a nové epizody podcastu vám pošlu, když mi dáte mail na jiribenedikt.com/novinky


Vědomě budujeme rodinu

Loni jsme doma byli dva a mimino, letos naši rodinu už tvoří tři lidé. Anička už má svojí hlavu, cíle, priority, vyjednává a zkouší. Většinou nám dělá radost a je s ní sranda, občas je to peklo. V tom jí ale omlouvá, že ještě nemá dost spojů mezi neokortexem a emočním centrem mozku. I když to je těžké, bereme to s Evou jako trénink mindfulness a udržení kontroly nad svou myslí. Celkem se nám to daří, ale občas nás naše dcera vytáčí do nepříčetnosti. O tom, čemu s Evou věříme při výchově, jsem psal nedávno tento článek.

Jsem obrovsky vděčný za to, jak to Eva zvládala na mateřské a teď co všechno zvládá při full-time práci, je zkrátka neuvěřitelná. A obecně jsem vděčný za to, jaké mám doma skvělé holky 🙂


Stali jsme se cyklorodinkou

Na Nové louce v Jizerkách

Poté co jsme se přestěhovali do Nuslí, jsem si zamiloval jízdu po Praze na kole. Je to boží! Navíc jsme teď dokoupili dětskou sedačku a v září vyrazili s rodinou na první cyklovýlet do mých milovaných Jizerek. Eva i Anička to taky milujou 🙂


Nemocné dítě, jedeme doma na směny

Teď jsme měli dva týdny nemocnou Aničku. Když zrovna neškolím, jedeme doma na dvě směny. Eva pracuje od 6 do 14:30 a já od 14:30 do 22:30, plus minus. Je to dost drsné, těšíme se, až Anička půjde zpět do školky 🙂 Jo a taky naše Anička ve dvou letech propadla Ledovému království. Kdo zažil, ví, o čem mluvím 🙂


Byl jsem na kurzu Freedivingu

Naprosto doporučuju! Honza Bareš z Freedive Praha mě za půl dne naučil jak se potopit do 8 metrů bez přístrojů. Kurz je v bazéně v Praze Čestlicích, dostupný zde na Naučmese.cz

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.