Dnes bych vám chtěl povědět o aplikaci, která vám pomůže u vašeho dítěte rozvíjet dovednosti pro budoucnost, ve které bude žít a pracovat.

Asi víte, že to, jak bude vypadat budoucnost práce, jaké budoucnosti pro tuto budoucnost budovat a jak se zlepšovat, jsou témata, která dlouhodobě sleduji. Vše zajímavé, na co přijdu, vám předávám zde na blogu. V kontextu očekávání našeho prvního potomka mě zaujala tato aplikace pro rozvoj dětí.

Mého oblíbeného autora Setha Godina se jednou zeptali, jak pracovat s dětmi, aby co nejlépe obstály ve světě, který nás čeká. On odpověděl: “Věnujte se jim každý den 2 hodiny denně, bez vyrušování mobilem, a řešte s nimi zajímavé problémy.”

 Creative adaptive problem solver

Vivienne Ming, teoretická neuroložka zabývající se učením a prací říká, že jediným popisem práce v budoucnu bude “Creative, adaptive problem solver”. Již jsem to tu zmiňoval, viděl jsem jí totiž mluvit v praze na Singularity University. Vy, co máte děti, si asi říkáte: “No jo, ale jak se tohle člověk naučí? Jaká škola se na to studuje?” Vivienne Ming se svým týmem dostávala hodně takových dotazů a tak si řekla, že je třeba s tím něco udělat.

 Aplikace: Muse by Socos Learning

Aplikace Muse pomáhá rodičům jako inspirace pro zajímavé aktivity. Jak rozvíjet zvídavost, kreativitu, řešení problémů, empatii, schopnost se učit, adaptabilitu, přenášení zkušenosti z oboru do oboru?

  • Aplikace je pro děti 0-12 let
  • Od tohoto týdne je nabízena bezplatně
  • Odkazy ke stažení na App store a Google Play najdete níže

 Jak to funguje?

Poté, co se do aplikace přihlásíte, si vytvoříte profil vašeho dítěte. Aplikace vám pak každý den ve 4 hodiny posílá nějakou aktivitu, kterou se svým dítětem dělat, na základě výzkumu autorů o vzdělávání a rozvoji dětí. Třeba si číst knížku s nějakým příběhem a v místě před rozuzlení se dítěte zeptat, jak by situaci řešilo. Nebo si prohodit role, nechat díte číst vám a soustředit se na pochválení dítěte za pokrok a úsilí, které do toho vložilo.

Po každé aktivitě můžete vyplnit zpětnou vazbu – jak dítě na aktivitu reagovalo, jak to šlo, jak vás to bavilo. Aplikace tyto údaje zaznamenává a slouží tak jako takový záznamník aktivit, které jste s dítětem dělali.

Vzhledem k tomu, že se naše dítě ještě nenarodilo, zatím jsem neměl možnost to otestovat na živém jedinci. Nechám to tedy na vás, kdo děti máte. Budu opravdu rád za zpětnou vazbu, protože mě to téma zajímá.

Odkazy:

Web: https://muse.socoslearning.com/

Aplikace pro iPhone https://itunes.apple.com/us/app/muse-by-socos/id1100889090?mt=8

Aplikace pro android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.socos.muse&hl=cs

 

 

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *