Ve své kariéře jsem začínal s Lean managementem, způsobu myšlení a práce, který firmám pomáhá věci dělat chytřeji, rychleji, a na první dobrou. Velkou část mé práce stále je školení Lean Six Sigma Yellow Belt, Green belt a nově i Black belt ve spolupráci s PwC. 

Lean management, to jsou inovační projekty založené na datech.

Směrem k inovacím se moje zaměření postupně rozšířilo i na Design thinking a další školení zaměřené na inovace a dovednosti budoucnosti. Hodně čerpám ze své krátké, ale intenzivní zkušenosti ve startupu.

Směrem k datům pak chtějí klienti hodně školení školení Excelu. Školím ho rád, protože po krátkém školení lidé ušetří hodiny a hodiny práce a hlavně se naučí získat data, zpracovat je a na základě nich se lépe rozhodovat.

Je to divná kombinace školení. Asi neexistuje člověk, který by na jedné straně pomáhal mapovat customer experience a na druhé straně pomáhal s kontingenčními tabulkami. Často si říkám, jestli to nesnižuje mojí důvěryhodnost v očích klienta. Ale Austin Kleon v mé oblíbené knížce Ukaž, co děláš říká:

„Máte několik zájmů, které jsou daleko od sebe? To je v pohodě, nechte je si spolu hrát a dívejte se, co vznikne.“

Austin Kleon

Tak to dělám a zatím mě to tak baví.

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Připojte se k diskuzi

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *