Oba produkty uvedla na trh velká technologická firma s tisíci zaměstnanci a vizionářským leaderem (Ne, Edison nebyl samotářský vynálezce.)
Oba produkty existovaly již dříve, ale nebyly příliš dobré. Tisíce a tisíce testů a prototypů dovedlo firmy k tomu, co skutečně fungovalo. (Ne, Edisonův tým nevynaleznul žárovku, jen ji zlepšil.)
Klíčem k úspěchu nebyl jen produkt samotný, ale i ekosystém dalších produktů a služeb firmy (v případě Edisonových laboratořích to byla výroba a dodávka elektřiny do budov).
Samozřejmě, žárovka zlepšila život lidí asi výrazně více než ipad. Jen mě zaujalo, že Edisonovy laboratoře byl vlastně takový Apple tehdejší doby.
Líbilo? Odebírejte můj newsletter 👇
Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:
Skleněné baňky vyplněné vakuem s žhnoucím wolframovým vláknem uvnitř. Žárovky kreslím na školeních na flipcharty i virtuální nástěnky jako univerzální symbol nápadů a kreativity. Z reálného světa ale žárovky téměř vymizely. Stejně jako třeba diskety. Ty s námi zůstaly jen v podobě symbolu v levém horním rohu vašich kancelářských programů.…
Představte si fiktivní zemi Kenegal. Má 10 milionů obyvatel, z toho 95 % je očkovaných. Očkovaní mají pětkrát menší šanci se nakazit. Přesto zdravotníci zjistili, že mezi nakaženými je celých 79 % očkovaných! Jak je to možné? Nefunguje vakcína? Právě naopak, toto číslo ukazuje, že očkování funguje dle očekávání. Tomuto…
Autor Jiri Benedikt
Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.
Zobrazit více příspěvků
Napsat komentář